טוב לעסק תוכנות לניהול עסק תוכנות הנהלת חשבונות

תוכנות הנהלת חשבונות

תוכנות הנהלת חשבונות
תוכנות להנהלת חשבונות, תוכנה להנהלת חשבונות

אחד התחומים המורכבים ביותר בפעילותו של כמעט כל עסק הוא הנהלת החשבונות.

בעל עסק ,חפץ חיים, חייב להתמחות בתחום עיסוקו ולהציע מוצר משובח במיוחד או שירות יוצא דופן, להיות בעל כישורי מכירה גבוהים כדי למשוך לקוחות, בעל יחסי אנוש מעולים על מנת לנהל צוות עובדים ובנוסף להתעסק עם בירוקרטיה ושאר מסיחי דעת מציקים – כך שאין פלא כי קשה מאוד לנהל מעקב מדוקדק אחרי ההכנסות וההוצאות, המלאי של המוצרים השונים, מצב הקופה ושאר מרכיבי הנהלת חשבונות. גם מנהלי חשבונות מדופלמים ומנוסים יתקשו לבצע עבודה איכותית ללא סיוע – והסיוע הטוב ביותר הוא תוכנת הנהלת חשבונות טובה שעושה את כל העבודה השחורה ומאפשרת ניצול יעיל של ההון האנושי.

מה מבצעת תוכנת הנהלת חשבונות?

תוכנת הנהלת חשבונות מפיקה את כל סוגי חשבוניות המס והקבלות הנדרשים עקב פעילות העסק, תעודות משלוח, הצעות מחיר והזמנות סחורה – והכל על פי העיצוב הרצוי לבעל העסק.

בנוסף ניתן להפיק באמצעות תוכנת הנהלת חשבונות, בקלות ובמהירות, מבחר דוחות ובהם כל המידע הנדרש לפעילות תקינה של העסק, ובפרט כשמתעורר צורך לקבל החלטות על סמך נתונים כספיים עדכניים, מקיפים ומדויקים: בין השאר מדובר בדו"ח מכירות (יומי/ שבועי/ חודשי/ שנתי), דו"ח יתרת לקוחות, דו"חות מע"מ, דו"חות רווח והפסד, דו"חות בחתכים שונים ועוד ועוד.

הסוגים השונים של תוכנות הנהלת חשבונות

ישנו מבחר רחב של תוכנות הנהלת חשבונות, בהתאם לתחום הפעילות – תוכנת הנהלת חשבונות לעוסק פטור, תוכנת הנהלת חשבונות למלכ"רים ועמותות, תוכנת הנהלת חשבונות ייעודית לעורכי דין, תוכנת הנהלת חשבונות מותאמת במיוחד ליועצים עסקיים או מאמנים אישיים (או כל מי שמחייב לקוחות לפי שעה), תוכנת הנהלת חשבונות כולל ניהול מלאי ועוד ועוד.

ישנן תוכנות הנהלת חשבונות הניתנות לרכישה, ואילו עבור אחרות יש לרכוש רישיון הפעלה למשך שנה (עם אופציית חידוש, כמובן). בכל מקרה, נהנים הלקוחות של התוכנות השונות מעדכונים חינם ומתמיכה במשך שעות העבודה המקובלות, על מנת למקסם את התועלת שהם מפיקים מהתוכנה.

1 תוכנה להצהרת הון
2 תוכנה לניהול רכוש קבוע
3 קופה רושמת - קופה ממוחשבת
4 תוכנת קופה
5 תוכנה להנהלת חשבונות חד צידית
6 תוכנה להנהלת חשבונות כפולה
7 תוכנת הנהלת חשבונות לעסק קטן