ביטוח עסקים

ביטוח עסקים – פתיחת עסק, כל עסק שהוא, מתאפיינת תמיד באופטימיות רבה – אבל גם בתוך ההתרגשות הרבה של היציאה לדרך חדשה כדאי לזכור ש"החיים הם מה שקורה לנו כשאנחנו מתכננים תוכניות אחרות" (כפי שהיטיב לאבחן ג'ון לנון), ועל-מנת להיערך לכל צרה שלא תבוא, כדאי להשקיע תשומת לב גם בביטוח העסק.

ביטוח עסקים הוא מונח רחב מאוד

הכולל כמה וכמה סוגי פוליסות – חלקן מיועדות לכסות נזקים לרכוש וחלקן נועדו לפיצוי עובדים ולקוחות במידה והם ניזוקים עקב פעילות העסק. התחרות העזה בין הגורמים השונים המציעים ביטוחים – ובפרט המאבק על כל לקוח בין החברות הישירות לבין סוכני הביטוח – מאפשרים לכל בעל עסק לבצע ביטוח עסק מקיף לפי צרכיו ובמחיר נוח יחסית, ובכל מקרה מדובר בהשקעה שבעת צרה מתגלה כנבונה במיוחד.

ביטוח חבות מעבידים

חלק בלתי נפרד מכל ביטוח עסקים חייב להיות ביטוח חבות מעבידים – פוליסה המבטיחה פיצוי הולם לעובדים שנפגעים במהלך עבודתם. אמנם גם הביטוח הלאומי נחלץ לעזרת מי שנפגע תוך כדי עבודה, אולם למרבה הצער ברוב המקרים אין די בסיוע שמושיט הביטוח הלאומי, ובעל עסק הדואג לעובדיו רוכש ביטוח עסק הכולל ביטוח חבות מעבידים.

ביטוח אחריות מקצועית

פוליסה המיועדת בעיקר לבעלי מקצועות חופשיים, החשופים לתביעות בגין ביצוע עבודה רשלנית או מתן שירות לקוי בתום לב.

ביטוח אחריות מקצועית מעניק לבעל עסק שיפוי של ההוצאות המשפטיות (עד לגובה מסוים) וכן שיפוי בגין הפיצוי ללקוחות (אם נקבע כזה) – בהתאם לתנאים של כל פוליסה ספציפית.

מקימים עסק? אל תצאו לדרך בלי פוליסה מתאימה

לכאורה אף אחד לא רוצה להסתכן בקריסה כלכלית עקב היעדר ביטוח עסק איכותי, אולם למרות ריבוי הסכנות האורבות לכל עסק (ועל אף מספרם ההולך ומאמיר של עורכי דין, המדרבנים הגשת תביעות במקרים שבעבר לא הגיעו לבתי משפט), עדיין – כך על-פי מחקרים שונים – כמעט כל עסק שלישי אינו מחזיק בביטוח מתאים עבורו.

על-מנת להגיע לביטוח עסקים אופטימאלי, הן מבחינת הכיסוי והן מבחינת הפרמיות, רצוי להיפגש עם מספר סוכני ביטוח ונציגים של חברות שונות בתחום, על מנת לקבל מגוון הצעות ותמונה רחבה של הצרכים ואפשרויות הכיסוי של ביטוח במיוחד עבור העסק שלכם.

אתר טוב לעסק יעזור לך למצוא סוכני ביטוח מקצועיים ביותר עבור סוג העסק שלך.

דילוג לתוכן